Ryszard Petru o Pracowniczych Planach Kapitałowych.

Jaka droga wyjścia z chaosu prawnego? Włącz się w prace.
3 lipca 2018
Budownictwo – koło napędowe gospodarki. Ryszard Petru dla Rzeczpospolitej.
11 września 2018
Show all

Ryszard Petru o Pracowniczych Planach Kapitałowych.

W środowym programie EKG w TOK FM gościem  red. Macieja Głogowskiego był Ryszard Petru.  Przewodniczący Liberalno-Społeczni pytany był o Pracownicze Plany Kapitałowe.

 

Idea Pracowniczych Planów Kapitałowych jest dobra. Pytanie, jak PPK uderzy w przedsiębiorców, bo to oni będą zmuszeni do płacenia składek. Pracodawców powinni móc liczyć na specjalną ulgę podatkową.

 

 

Za kilka lat może przyjść minister i położyć łapę na oszczędnościach z Pracowniczych Planów Kapitałowych.

Nie wiemy też jak te pieniądze będą lokowane, w co będą inwestowane. Polityka inwestycyjna powinna być regulowana i transparentna.

 

Zapraszamy do obejrzenia programu EKG z udziałem Ryszarda Petru

 

O Pracowniczych Planach Kapitałowych Ryszard Petru mówił także w czwartkowym wydaniu programu Doroty Gawryluk „Wydarzenia i Opinie”

Program narzuci automatycznie, że pracodawca musi zapłacić składkę za pracownika, pytanie z czego. Albo w zysku, a jak nie ma zysku no to ma stratę, czyli powinna być ulga podatkowa, albo pracodawca powinien móc tę składkę płacić z funduszu gwarantowanych świadczeń pracowniczych.

 

Nie jestem zwolennikiem, żeby państwo dopłacało do tego programu, bo jak państwo dopłaca, to potem pojawia się nagle jakiś Jacek Rostowski i mówi: „daliśmy pieniądze, to możemy je teraz wziąć, bo są nasze”. Dlatego uważam, że program powinien być czysto prywatny.

Całość programu Wydarzenia i Opinie.