KOSZULKA „6-ciu Króli” z autografem od R. Petru
6 stycznia 2018
Ryszard Petru będzie gościem programu „Kropka nad I” w TVN24 o godz. 20.00.
8 stycznia 2018
Show all

Wspólny Plan Naprawy Państwa

 

Wspólny Plan Naprawy Państwa

 1. W kluczowym dla Polski 2018 roku ścisła współpraca opozycji to jedyna szansa na wyborczy sukces. Żadna z formacji pro-europejskich i pro-demokratycznych nie ma dziś szans na samodzielne zwycięstwo w wyborach. Tylko działając wspólnie wygramy wybory samorządowe, europejskie, parlamentarne i prezydenckie.

 

 1. W ostatnich wyborach wygrała partia, na którą głosowało niespełna 19% wyborców. PiS zinterpretował wynik wyborczy jako przyzwolenie na zmianę ustroju państwa. To olbrzymie nadużycie. W imię dobra Rzeczpospolitej musimy zatrzymać proces demontażu polskiej demokracji.

 

 1. Dla Zjednoczonej Opozycji nie ma dziś alternatywy. Ugrupowania opozycyjne, zarówno parlamentarne, jak i pozaparlamentarne, muszą pokazać Polakom nie tylko gotowość do przejęcia rządów, ale też wspólny program i wizję Polski po zbliżających się wyborach.

 

 1. Dzień przejęcia rządów nie może być dniem rozpoczęcia dyskusji programowych – musimy być gotowi już dzisiaj. Przyszedł czas na stworzenie planu, pod którym będą mogły podpisać się wszystkie środowiska pro-demokratyczne i pro-europejskie. Planu, który wybierze najlepsze rozwiązania z programów ugrupowań opozycyjnych. Proponujemy aby wspólny plan obejmował kluczowe dla rozwoju i bezpieczeństwa Polski obszary:
 • dynamiczny i zdrowy rozwój gospodarczy oparty na nowoczesnych inwestycjach, eksporcie i konsumpcji
 • realny wzrost płac osiągany poprzez odejście od modelu taniej siły roboczej
 • politykę międzynarodową gwarantującą trwałe sojusze i uczestnictwo w strefie euro
 • ochronę zdrowia skupioną na pacjencie, opartą na konkurencji i symbiozie prywatnych i publicznych systemów
 • niezależną energetykę stopniowo odchodzącą od węgla
 • edukację opartą na wiedzy praktycznej, otwartości i tolerancji
 • efektywną politykę rolną wspierającą rodzimą produkcję i eksport
 • niezależną kulturę szeroko dostępną dla społeczeństwa bez względu na dochody i miejsce zamieszkania
 • niezależny od politycznych wpływów system sprawiedliwości

 

 1. Stowarzyszenie „Plan Petru” to ponadpartyjna płaszczyzna dyskusji i wspólnej pracy nad „Planem Naprawy Państwa”, który będzie alternatywą dla obecnie realizowanej przez rządy PiS polityki społeczno-gospodarczej. Proponowane rozwiązania i kierunki będą przedmiotem analiz i dyskusji.

 

 1. Stowarzyszenie prowadzić będzie swoją działalność poprzez organizowanie paneli dyskusyjnych, grup eksperckich i otwartych spotkań z Polakami oraz przygotowywanie projektów ustaw naprawczych.

 

 1. Do wspólnej pracy zaprosimy przedstawicieli partii politycznych, samorządowców oraz reprezentantów organizacji pozarządowych, którzy chcą mieć realny wpływ na kształt polskiej rzeczywistości po zbliżających się wyborach.

 

Wspólnie stworzymy i zrealizujemy program rozwoju Polski nowoczesnej, tolerancyjnej, bezpiecznej, zamożnej i europejskiej.